Serwis i montaż telewizji cyfrowej


Zapraszamy do skorzystania z usług specjalistów w zakresie montażu, ustawienia i serwisu technicznego anten oraz dekoderów satelitarnej telewizji cyfrowej. Serwisanci obsługują wyłącznie teren Warszawy oraz województwa mazowieckiego

Monter anteny satelitarnej Polsat Box i Canal+

Jak zamówić serwis lub montaż anteny ?


Masz problemy z odbiorem, chcesz wykonać montaż, serwis i ustawienie anteny satelitarnej oraz naziemnej lub rozbudować istniejącą o dodatkowe funkcje (multiroom, dodatkowe dekodery, kanały z satelity Astra itd.) ?


Wystarczy zadzwonić do serwisu technicznego a instalatorzy przyjadą do Państwa i wykonają zamówioną usługę techniczną. W ofercie dostępne są anteny satelitarne Polsat Box i Canal+, konwertery, kable, uchwyty, złącza HDMI i wszystkie inne elementy niezbędne do wykonania instalacji telewizyjnych w Warszawie i województwie mazowieckim.

Wybór odpowiedniej anteny satelitarnej


W celu zapewnienia bardzo dobrej jakości sygnału, nasz serwis techniczny z Warszawy stosuje wysokiej klasy anteny satelitarne ASC 800 PRO HD. Anteny tego producenta charakteryzują się świetnymi parametrami technicznymi, wysoką wytrzymałością mechaniczną co daje gwarancje prawidłowego odbioru programów telewizyjnych z dwóch pozycji satelitarnych (Hotbird i Astra).


Prawidłowy odbiór kanałów Polsat i Canal+ uzależniony jest od jakości anteny i konwertera oraz ich ustawienia na przyrządzie pomiarowym, wykonując montaż anteny satelitarnej należy uważac aby nie odszktałcić czaszy gdyż nawet niewielkie wygięcie blachy pogorszy jakość lub uniemożliwi odbiór programów telewizyjnych.

Satelitarna antena na dachu domu
Montaż anteny satelitarnej na Polsat i Canal+

Narzędzia niezbędne do montażu anteny


Serwis techniczny wyposażony jest w profesjonalne bezprzewodowe wiertarki z udarem pneumatycznym, umożliwiące prace na budnkach bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej oraz wszystkie rodzaje narzędzi (klucze oczkowe i nasadowe, wkrętarki itd) potrzebne do profesjonalnej instalacji anten Polsat Box oraz Canal+.


Typowy montaż anteny satelitarnej może być wykonany bezpośrednio na ścianie lub kominie bez względu na podłoże mocowania. W przypadku ścian/kominów pokrytych warstwą ocieplenie (styropian, wełna mineralna) stosujemy kołki o długości do 30 cm z kołnierzem zabezpieczającym przed wgnieceniami materiału.

Jak wybrać antenę satelitarną ?


Bardzo ważnym elementem każdej instalacji jest kabel koncentryczny, który musi być odporny na niskie temperatury oraz światło słoneczne (promieniowanie UV), dlatego nasz serwis techniczny z Warszawy oferuje wyłącznie montaż wysokiej klasy czarnych kabli satelitarnych spełniających wszystkie najważniejsze parametry.


Połączenia kabla pomiędzy elementami instalacji oraz dekoderami Polsat Box i Canal+ instalatorzy wykonują za pomocą profesjonalnych zaciskarek oraz złączy typu "F" firmy Cabelcom. Złącza kompresyjne charakteryzują się odpornością na wodę oraz najlepszymi na rynku parametrami dopasowania impendancji. Instalatorzy serwisu technicznego posiadają wieloletnie doświadczenie w montażu anten na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego

Miernik sygnału anteny satelitarnej Polsat i Canal+
Montaż anteny satelitarnej na ścianie domu

Konwerter a montaż anteny satelitarnej


Kolejnym najważniejszym elementem zestawu satelitarnego jest konwerter szerokopasmowy, zamontowany w centralnej części anteny. Serwis techniczny posiada w swojej ofercie konwertery satelitarne o ilości wyjść od 1 do 8, dzięki temu możemy wykonać podłączenie nawet 8 dekoderów telewizji Polsat i Canal+ do jednej anteny satelitarnej, w przypadku większej ilości dekoderów stosujemy konwertery Quattro oraz Multiswitche posiadające kilkanaście wyjść TV/SAT.


Do najnowszych dekoderów Polsat: Evobox PVR oraz Canal+: Ultrabox 4K oferujemy konwertery Unicable SCR umożliwiające jednoczesne nagrywanie nawet 3 kanałów telewizyjnych, obecnie produkowane modele umożliwiają przesyłanie nawet 32 niezależnych sygnałów na jednym kablu koncentrycznym.

Jak wykonujemy ustawienie anteny satelitarnej ?


Wykonując instalację anteny satelitarnej w Warszawie lub województwie mazowieckim, nasz serwis techniczny wykorzystuje profesjonalne mierniki cyfrowe, któe zapewniają idealny poziom sygnału oraz umożliwiają zminimalizowanie błędów w sygnale cyfrowym odbieranym przez antenę, czego nie można powiedzieć o regulacji anteny na podstawie pasków sygnału w dekoderze cyfrowym Polsat czy też Canal+.


Standardowy montaż anteny satelitarnej do jednego dekodera to około 60 - 90 min, serwis lub ustawienie anteny to 15 - 30 min. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych systemów antenowych czas takiej instalacji może wydłużyć się do kilku godzin. Monterzy wyposażeni są w profesjonalne, bezprzewodowe narzędzia umożliwiające dokładne wykonanie wszystkich zamówionych usług instalatorskich.

Satelitarna antena zamontowana przy dachu
Montaż anteny Polsatu na ścianie domu

Serwis techniczny i montaż Polsat Box


Jeśli jesteś Klientem telewizji Polsat Box z Warszawy lub województwa mazowieckiego, możesz zamówić w serwisie technicznym kompleksową obsługę techniczą usługi telewizji cyfrowej oraz internetu domowego LTE (ODU-IDU).


Zapewniamy profesjonalne ustawienie, serwis i montaż anten satelitarnych Polsat Box, podłączenie i ustawienie dekoderów, konfigurację usługi multiroom oraz pomoc w zakresie podłączenia urządzeń (telewizory, routery) i komputerów do internetu.Konfigurujemy dekodery Polsat Box do współpracy z konwerterami SCR Unicable w instalacjach jednokablowych multiroom oraz instalacjach zbiorczych w budynkach wielorodzinnych.

Serwis techniczny i montaż Canal+


Jeśli jeszcze nie jesteś klientem telewizji Canal+, nasz serwis techniczny może dostarczyć kompletny zestaw z dekoderem, kartą, oraz wykonać ustawienie i montaż anteny satelitarnej na obszarze Warszawy oraz województwa mazowieckiego. W ofercie dostępne są zestawy bez zobowiązania oraz z umową i abonamentem.


Dla obecnych Klientów platformy cyfrowej oferujemy pełną obsługę techniczną, pomiar sygnału, naprawę i ustawienie anten satelitarnych, diagnostykę i wymianę dekoderów (wybrane modele i oferty), wykonanie systemu multiroom, konfigurację dekoderów Ultrabox+ 4K z konwerterami SCR Unicable, podłączenie i aktualizację modułu CAM telewizji Canal+

Montaż anten satelitarnych Canal+ na kominie

Montaż anteny cyfrowej telewizji naziemnej


Co możemy oglądać w bezpłatnej telewizji cyfrowej ?


Cyfrowa telewizja naziemna to kilkanaście niekodowanych kanałów telewizyjnych dostępnych ze zwykłej anteny bez abonamentu, w ofercie można znaleźć takie programy jak TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD, TVN 7 HD, TTV, Polsat, Polsat News, Super Polsat, TV 4, TV 6, TVP Info, TVP 3, TVP Sport HD, TVP Historia, TVP Kultura HD, TVP Kultura 2, TVP Kobieta, TVP ABC, TV Puls, TV Puls 2, Polo TV, TV Trwam, Stopklatka TV, Eska TV, Fokus TV, Metro, Nova TV, Zoom TV, WP.


Jak zamówić montaż telewizji naziemnej


Serwis techniczny oferuje montaż oraz ustawienie anten naziemnych DVB-T2, wzmacniacze sygnału, anteny szerokopasmowe oraz kierunkowe, systemy odbiorcze dla domków jednorodzinnych. Wykonujemy instalacje umożliwiające wykorzystanie tego samego okablowania do przesyłania sygnału telewizji naziemnej oraz satelitarnej. Cyfrowa telewizja naziemna jest świetnym uzupełnieniem telewizji satelitarnej lub internetowej i umożliwia bezpłatny dostęp do podstawowych kanałów telewizyjnych w pokojach w których nie mamy podłączonych usług operatora platformy cyfrowej, nie wymagany jest też montaż anteny satelitarnej.


Zmiana systemu naziemnej telewizji cyfrowej


Niedawno bo 27 czerwca 2022 nastąpiła zmiana systemu nadawnia naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie i województwie mazowieckim, dotychczasowy standard DVB-T został zastąpiony nowocześniejszym DVB-T2 (H.265). Nowy system zapewni większą przepustowość co umożliwi nadawanie większej ilości kanałów oraz nowych programów w standardzie UHD 4K. Telewizory nie posiadające tunera obsługującego standard H.265 (HEVC) nie bedą mogły odbierać naziemnej telewizji cyfrowej i trzeba będzie dokupić zewnętrzny dekoder DVB-T2. Powyższe zmiany nie wpłyną na odbiór programów w sieciach kablowych oraz u operatorów satetelitarnych takich jak Orange, Polsat Box czy Canal+. Oprócz kanałów bezpłatnych istnieje mozliwość odbioru z anteny naziemnej pakietu kanałów abonamentowych nadawanych przez grupę Polsat, są to programy sportowe Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Eleven Sports 1 HD, Eleven Sports 2 HD oraz Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD oraz kanały informacyjne i tematycze Polsat News HD oraz stacje TVN24 HD, TVN Style HD i TVN Turbo


Jak wygląda standardowy montaż anteny telewizyjnej


Gdzie zamontować antenę ?


Typowy montaż anteny szerokopasmowej lub kierunkowej to wybranie odpowiedniej lokalizacji uzależnionej od jakości sygnału telewizyjnego na danym terenie, najczęsciej jest to do komin w domach jednorodzinnych lub balkon w blokach pod warunkiem, że jest skierowany w kierunku nadajnika. Wybór miejsca montażu wykonywany jest za pomocą cyfrowego miernika sygnału umozliwiającego sprawdzenie wszystkich parametrów nadawanych kanałów telewizyjnych.


Rozprowadzenie sygnału do gniazdek


Po zamocowaniu anteny na maszcie, planujemy rozpowadzenie kabla antenowego do jednego lub więcej odbiorników telewizyjnych, jeśli w domu jest już wykonane okablowanie to podłączamy się do szafki teletechnicznej,  która najczęściej znajduję się w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Tutaj wykonujemy kolejny pomiar, gdyby okazało się, że poziom sygnału jest zbyt niski potrzebny będzie wzmacniacz, który instalujemy przed rozgałęzienem na wszystkie pomieszczenia w budynku. Na koniec wykonujemy pomiary w każdym gniazdku antenowym i podłączamy wszystkie telewizory.


Jak prawidłowo wykonać montaż anteny satelitarnej ?


Wybór miejsca instalacji anteny


Standardowy montaż anteny satelitarnej należy poprzedzić sprawdzeniem czy w danej lokalizacji będzie on możliwy, decydują o tym róznego rodzaju przeszkody takie jak drzewa czy wysokie budunki. W przestrzeni przed antena nie mogą znajdować się żadne elementy konstrukcyjne domu, gałęzie, linie energetyczne czy też inne maszty. Poszukując miejsca na montaż bierzemy pod uwagę, że antena musi być skierowana w kierunku południowym z niewielkim odchyleniem na zachód.


Mocowanie i podłączenie konwertera


Gdy już wybierzemy miejsce montażu, mocujemy uchwyt wykonany z ocynkowanej stali do którego przykręcamy antenę z konwerterem. Wybór konwertera uzależniony jest od ilości telewizorów w domu, najprostszym rozwiązaniem jest model Unicable umożliwiający podłączenie kilku dekoderów za pomocą jednego kabla koncentrycznego. Ponieważ nie wszystkie dekodery Polsatu i Canal+ obsługują ten system, może być koniecznie zastosowanie konwertera z czterema wyjściami i podłączenie każdego pokoju oddzielnym kablem prowadzonym od anteny lub zastosowanie multiswitcha wykorzystującego cztery kable wejściowe i dowolna ilość wyjść w zależności od wybranego modelu.


Ustawienie anteny za pomocą miernika sygnału


Kolejnym krokiem jest ustawienie anteny satelitarnej na cyfrowym przyrządzie pomiarowym, dzięki któremu bardzo dokładnie sprawdzimy jakość sygnału i dzięki temu w przyszłości nie będziemy mieli problemu z odbiorem kanałów telewizyjnych podczas złych warunków atmosferycznych. Ostatnią czynnością jest pomiar parametrów na wszystkich gniazdach telewizyjnych w domu oraz podłączenie i aktywacja dekoderów cyfrowych.


Montaż anteny na rózne satelity


W przypadku gdy wykonywany jest montaż anteny satelitarnej na kilka pozycji orbitalnych w celu odbioru kanałów zagranicznych, dochodzi założenie i ustawienie pod podpowiednim kątem dodatkowych konwerterów w uchwycie czaszy. Wszystkie wyjścia podłaczamy do hermetycznej puszki w której umieszczamy przełącznik DiseqC, jest to małe urzadzenie sterowane przez kabel koncentryczny z dekodera cyfrowego, umożliwiające przełączanie się pomiędzy satelitami w zalezności od wybranego programu na pilocie.


Podłączenie systemu multiroom


Pozostaje jescze kwestia usługi multiroom, technicznie rzecz biorąc, są to po prostu zwykłe dekodery cyfrowe operatora, różnica polega na tym, że wszystkie muszą być podłączone do tej samej sieci internetowej w domu tak aby mogły autoryzować się z dekodera głównego, zapobiega to użytkowaniu sprzętu w innym miejscu i dzieleniu się abonamentem z innym użytkownikiem. Wszystkie urządzenia można połaczyć przez sieć bezprzewodową lub kablami ethernet przez centralny switch lub router.


Średnia ocena wynosi 4.8/5 na podstawie 156 głosów

Opracowanie: CYFRA | Data ostatniej modyfikacji: