Serwis techniczny i montaż telewizji cyfrowej

Zapraszamy do skorzystania z usług specjalistów w zakresie montażu, ustawienia i serwisu technicznego anten oraz dekoderów satelitarnej telewizji cyfrowej.


* Zapraszamy 7 dni w tygodniu, serwisanci obsługują teren miasta Warszawa oraz województwo mazowieckie.

Monter ustawiający antenę satelitarną z konwerterem na ścianie ze styropianu

Profesjonalny instalator anten

Masz problemy z odbiorem, chcesz wykonać montaż, serwis i ustawienie anteny satelitarnej oraz naziemnej lub rozbudować istniejącą o dodatkowe funkcje (multiroom, dodatkowe dekodery, kanały z satelity Astra itd.) ?


Wystarczy zadzwonić do naszego serwisu technicznego, monter przyjedzie do Państwa i wykona zamówioną usługę naprawy usterki lub kompleksowego montażu. Instalatorzy mają w swojej ofercie anteny satelitarne Polsat Box i Canal+, konwertery, kable, uchwyty, złącza HDMI i wszystkie inne elementy niezbędne do instalacji zestawów telewizji cyfrowej.

Wybór odpowiedniej anteny satelitarnej

W celu zapewnienia bardzo dobrej jakości sygnału, nasz serwis techniczny z Warszawy stosuje wysokiej klasy anteny satelitarne ASC 800 UHD 4K. Anteny tego producenta charakteryzują się świetnymi parametrami technicznymi, wysoką wytrzymałością mechaniczną co daje gwarancje prawidłowego odbioru programów telewizyjnych z dwóch pozycji satelitarnych (Hotbird i Astra).


Prawidłowy odbiór kanałów satelitarnych Canal+ lub Polsatu uzależniony jest od jakości anteny i konwertera oraz ich ustawienia na przyrządzie pomiarowym, montując antenę satelitarną należy uważac aby nie odszktałcić czaszy gdyż nawet niewielkie wygięcie blachy pogorszy jakość lub uniemożliwi odbiór programów telewizyjnych.

Zestaw anten satelitarnych i naziemnych na dachu domu jednorodzinnego
Antena satelitarna w kolorze grafitowym, z dwoma konerterami na Astrę i Hotbirda na dachu bloku w Warszawie

Narzędzia niezbędne do zamontowania anteny

Serwis telewizji cyfrowej wyposażony jest w profesjonalne bezprzewodowe wiertarki z udarem pneumatycznym, umożliwiące prace na budnkach bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej oraz wszystkie rodzaje narzędzi (klucze oczkowe i nasadowe, wkrętarki itd) potrzebne do profesjonalnej instalacji anten Polsat Box czy też Canal+


W większości przypadków montaż anteny satelitarnej może być wykonany bezpośrednio na ścianie lub kominie bez względu na podłoże mocowania. W przypadku ścian/kominów pokrytych warstwą ocieplenia (styropian, wełna mineralna) stosujemy kołki o długości do 30 cm z kołnierzem zabezpieczającym przed wgnieceniami materiału.

Stosujemy tylko najlepsze podzespoły

Bardzo ważnym elementem każdej instalacji jest kabel koncentryczny, który musi być odporny na niskie temperatury i światło słoneczne (promieniowanie UV), dlatego nasz serwis techniczny z Warszawy oferuje wyłącznie montaż wysokiej klasy czarnych kabli satelitarnych spełniających wszystkie najważniejsze parametry.


Połączenia kabla pomiędzy anteną, elementami instalacji oraz dekoderami cyfrowymi Canal+ instalatorzy wykonują za pomocą profesjonalnych zaciskarek i złączy typu "F" firmy Cabelcom. Złącza kompresyjne charakteryzują się odpornością na wodę a także najlepszymi na rynku parametrami dopasowania impendancji. Instalatorzy serwisu technicznego posiadają wieloletnie doświadczenie w montażu anten na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego

Miernik cyfrowego sygnału używany przez instalatora anten satelitarnych
Antena satelitarna z trzema konwerterami zamontowana na ścianie domu jednorodzinnego

Rodzaje konwerterów do anten satelitarnych

Kolejnym najważniejszym elementem zestawu satelitarnego jest konwerter szerokopasmowy, zamontowany w centralnej części anteny. Serwis techniczny posiada w swojej ofercie konwertery satelitarne o ilości wyjść od 1 do 8, dzięki temu możemy wykonać podłączenie nawet 8 dekoderów telewizji Polsat i Canal+ do jednej anteny satelitarnej, w przypadku większej ilości dekoderów stosujemy konwertery Quattro oraz Multiswitche posiadające kilkanaście wyjść TV/SAT.


Do najnowszych dekoderów Evobox PVR, Ultrabox 4K oferujemy konwertery Unicable SCR umożliwiające jednoczesne nagrywanie nawet 3 kanałów telewizyjnych, obecnie produkowane modele umożliwiają przesyłanie nawet 32 niezależnych sygnałów na jednym kablu koncentrycznym.

Ustawienie anteny na mierniku sygnału

Wykonując instalację anteny satelitarnej w Warszawie lub województwie mazowieckim, nasz serwis techniczny wykorzystuje profesjonalne mierniki cyfrowe, które zapewniają idealny poziom sygnału oraz umożliwiają zminimalizowanie błędów w sygnale cyfrowym odbieranym przez antenę, czego nie można powiedzieć o regulacji anteny na podstawie pasków sygnału w dekoderze cyfrowym.


Typowy montaż anteny satelitarnej Polsatu, Canal+ do jednego dekodera to około 60 - 90 min, serwis lub ustawienie anteny to 15 - 30 min. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych systemów antenowych czas takiej instalacji może wydłużyć się do kilku godzin. Monterzy wyposażeni są w profesjonalne, bezprzewodowe narzędzia umożliwiające dokładne wykonanie wszystkich zamówionych usług instalatorskich.

Satelitarna antena cyfrowa zainstalowana na ścianie z cegły niedaleko dachu
Antena satelitarna Polsatu z konwerterem przymocowana do ceglanej ściany domu jednorodzinnego w Warszawie

Serwis techniczny i montaż Polsat Box

Jeśli jesteś Klientem telewizji Polsat Box z Warszawy lub województwa mazowieckiego, możesz zamówić w naszym serwisie technicznym kompleksową obsługę techniczą usługi telewizji cyfrowej oraz internetu domowego LTE (ODU-IDU).


Zapewniamy profesjonalne ustawienie, serwis i montaż anten satelitarnych Polsatu, podłączenie i ustawienie dekoderów, konfigurację usługi multiroom, pomoc w zakresie podłączenia urządzeń (telewizory, routery) i komputerów do internetu. Programujemy dekodery Evobox HD, Lite 4K do współpracy z konwerterami SCR Unicable w instalacjach jednokablowych, instalacjach zbiorczych w budynkach wielorodzinnych i blokach mieszkalnych.

Serwis techniczny i montaż Canal+

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem telewizji Canal+, nasz serwis techniczny może dostarczyć kompletny zestaw z dekoderem, kartą, wykonać ustawienie i montaż anteny satelitarnej na obszarze Warszawy oraz województwa mazowieckiego. W ofercie dostępne są zestawy bez zobowiązania lub z umową i abonamentem.


Dla obecnych Klientów platformy cyfrowej Canal+ oferujemy pełną obsługę techniczną, pomiar sygnału, naprawę i ustawienie anten satelitarnych, diagnostykę i wymianę dekoderów (wybrane modele i oferty), wykonanie systemu multiroom, konfigurację dekoderów Ultrabox+ 4K z konwerterami SCR Unicable oraz podłączenie i aktualizację modułu CAM CI+

Dwie anteny satelitarne z logo Cyfra+ i nc+ przymocowane do komina na dachu pokrytym blachą

Oferta cyfrowej telewizji naziemnej

Co możemy oglądać w bezpłatnej telewizji cyfrowej ?


Cyfrowa telewizja naziemna to kilkanaście niekodowanych kanałów telewizyjnych dostępnych ze zwykłej anteny bez abonamentu, w ofercie cyfrowych multiplexów można znaleźć następujęce programy:


MUX-3 (kanał 26, 27, 36, 39, 42, 52 lub 56): TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info HD, TVP3 (Regionalne), TVP Historia, TVP Sport HD

MUX-2 (kanał 37, 41, 43, 48 lub 57): TVN, TVN7, Polsat, Super Polsat, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6

MUX-1 (kanał 25, 30, 36, 40 lub 58 ): Polo TV, TTV, Eska TV, Antena HD, TV Trwam, TVP ABC, Fokus TV, Stopklatka TV

MUX-4 (kanał 21, 28, 34, 35 lub 50): Wydarzenia 24

MUX-8 (kanał 7, 8, 9 lub 12): TVP Kultura HD, TVP Rozrywka, Metro, Zoom TV, Nowa TV, Telewizja WP


Oprócz kanałów bezpłatnych istnieje mozliwość odbioru z anteny naziemnej pakietu kanałów abonamentowych nadawanych przez grupę Polsatu, są to programy sportowe Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Eleven Sports 1 HD, Eleven Sports 2 HD, Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD, kanały informacyjne Polsat News HD, TVN24 HD, programy tematyczne TVN Style HD i TVN Turbo


Jak zamówić montaż telewizji naziemnej


Serwis techniczny oferuje montaż, ustawienie anten naziemnych DVB-T2, wzmacniacze sygnału, anteny szerokopasmowe i kierunkowe, systemy odbiorcze dla domków jednorodzinnych. Wykonujemy instalacje umożliwiające wykorzystanie tego samego okablowania do przesyłania sygnału telewizji naziemnej oraz satelitarnej. Cyfrowa telewizja naziemna jest świetnym uzupełnieniem telewizji satelitarnej lub internetowej i umożliwia bezpłatny dostęp do podstawowych kanałów telewizyjnych w pokojach w których nie mamy podłączonych usług operatora platformy cyfrowej, nie wymagany jest też montaż anteny satelitarnej.


Zmiana systemu naziemnej telewizji cyfrowej


Niedawno nastąpiła zmiana systemu nadawnia naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie i województwie mazowieckim, dotychczasowy standard DVB-T został zastąpiony nowocześniejszym DVB-T2 (H.265). Nowy system zapewnia większą przepustowość co umożliwi nadawanie większej ilości kanałów oraz nowych programów w standardzie UHD 4K. Telewizory nie posiadające tunera obsługującego standard H.265 (HEVC) nie odbierają naziemnej telewizji cyfrowej i trzeba dokupić zewnętrzny dekoder DVB-T2 podłączany pomiędzy antenę a telewizor. Powyższe zmiany nie wpłyneły na odbiór programów w sieciach kablowych a także u operatorów satetelitarnych takich jak Orange, Polsat Box czy Canal+


W dniu w cyfrowej telewizji naziemnej na multipleksie MUX 8 (pasmo VHF) rozpoczął nadawanie nowy kanał telewizyjny o nazwie CTV9, umieszczony został na kanale 50. W niedalekiej przyszłości program ma zmienić nazwę na ViDoc TV i prezentować filmy oraz programy o tematyce dokumentalnej.


Jak wykonać montaż anteny telewizyjnej

Gdzie zamontować antenę ?


Typową instalację anteny szerokopasmowej lub kierunkowej rozpoczynamy od wyboru odpowiedniej lokalizacji uzależnionej od jakości sygnału telewizyjnego na danym terenie, najczęsciej jest to do komin w domach jednorodzinnych lub balkon w blokach pod warunkiem, że jest skierowany w kierunku nadajnika, który znajduje się w Warszawie na szczycie PKiN, mieszkańcy dalszych miejscowości w wojewodztwie mazowieckim mogą korzystać z centrum nadawczego w Raszynie. Wybór miejsca montażu ustalamy za pomocą cyfrowego miernika sygnału umozliwiającego sprawdzenie wszystkich parametrów nadawanych kanałów telewizyjnych.


Rozprowadzenie sygnału do gniazdek


Po zamocowaniu anteny na maszcie, planujemy rozpowadzenie kabla antenowego do jednego lub więcej odbiorników telewizyjnych, jeśli w domu jest już wykonane okablowanie to podłączamy się do szafki teletechnicznej, która najczęściej znajduję się w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Tutaj wykonujemy kolejny pomiar, gdyby okazało się, że poziom sygnału jest zbyt niski potrzebny będzie wzmacniacz, który instalujemy przed rozgałęzienem na wszystkie pomieszczenia w budynku. Na koniec wykonujemy pomiary w każdym gniazdku antenowym i podłączamy telewizory do za pomocą krótkich odcinków kabla antenowego z końcówkami.


Jak wykonać montaż anteny satelitarnej ?

Wybór miejsca instalacji anteny


Standardowy montaż anteny satelitarnej należy poprzedzić sprawdzeniem czy w danej lokalizacji będzie on możliwy, decydują o tym róznego rodzaju przeszkody takie jak drzewa czy wysokie budunki. W przestrzeni przed anteną nie mogą znajdować się żadne elementy konstrukcyjne domu, gałęzie, linie energetyczne czy też inne maszty. Poszukując miejsca na montaż bierzemy pod uwagę, że antena musi być skierowana w kierunku południowym z niewielkim odchyleniem na zachód.


Mocowanie i podłączenie konwertera


Gdy już wybierzemy miejsce montażu, mocujemy uchwyt wykonany z ocynkowanej stali do którego przykręcamy antenę z konwerterem. Wybór konwertera uzależniony jest od ilości telewizorów w domu, najprostszym rozwiązaniem jest model Unicable umożliwiający podłączenie kilku dekoderów za pomocą jednego kabla koncentrycznego. Ponieważ nie wszystkie dekodery Polsatu i Canal+ obsługują ten system, może być koniecznie zastosowanie konwertera z czterema wyjściami i podłączenie każdego pokoju oddzielnym kablem prowadzonym od anteny lub zastosowanie multiswitcha wykorzystującego cztery kable wejściowe i dowolna ilość wyjść w zależności od wybranego modelu.


Ustawienie anteny za pomocą miernika sygnału


Kolejnym krokiem jest ustawienie anteny satelitarnej na cyfrowym przyrządzie pomiarowym, dzięki któremu bardzo dokładnie sprawdzimy jakość sygnału i dzięki temu w przyszłości nie będziemy mieli problemu z odbiorem kanałów telewizyjnych podczas złych warunków atmosferycznych. Ostatnią czynnością jest pomiar parametrów na wszystkich gniazdach telewizyjnych w domu oraz podłączenie i aktywacja dekoderów cyfrowych.


Montaż anteny na rózne satelity


W przypadku gdy wykonywana jest instalacja anteny satelitarnej na kilka pozycji orbitalnych w celu odbioru kanałów zagranicznych, dochodzi założenie i ustawienie pod podpowiednim kątem dodatkowych konwerterów w uchwycie czaszy. Wszystkie wyjścia podłaczamy do hermetycznej puszki w której umieszczamy przełącznik DiseqC, jest to małe urzadzenie sterowane przez kabel koncentryczny z dekodera cyfrowego, umożliwiające przełączanie się pomiędzy satelitami w zalezności od wybranego programu na pilocie.


Podłączenie systemu multiroom


Pozostaje jeszcze kwestia usługi multiroom, technicznie rzecz biorąc, są to po prostu zwykłe dekodery cyfrowe operatora, różnica polega na tym, że wszystkie muszą być podłączone do tej samej sieci internetowej w domu tak aby mogły autoryzować się z dekodera głównego, zapobiega to użytkowaniu sprzętu w innym miejscu i dzieleniu się abonamentem z innym użytkownikiem. Wszystkie urządzenia można połaczyć przez sieć bezprzewodową lub kablami ethernet przez centralny switch lub router. W starszych typach dekoderów Canal+ łączenie w sieci nie jet wymagane, wystarczy raz na kilka dni przełożyć karty abonenckie między tunerami satelitarnymi w celu autoryzacji usługi.


Średnia ocena produktu Montaż anteny satelitarnej wynosi 4.9/5 na podstawie 189 głosów
Kategoria produktu: Serwis Techniczny